Composite Calendar

October 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs Princeton Invitational
Final Round
3rd of 10

at NCWSA Eastern Regional
All Day
2nd place
2
3
4
at Tampa
Final
L, 2-0

Tampa
Final
W, 1-0
5
6
at Barry
Final
L, 3-2
7
at South Points #5
All Day

Alumni Meet
11:00 AM

Alumni Meet
11:00 AM

at Nova Southeastern
Final
W, 3-0

No. 8 Palm Beach Atl.
Final
L, 1-0

at Palm Beach Atl.
Final - 2OT
T, 0-0
8
9
vs GolfRank Invitational
Rounds 1-2
10
vs GolfRank Invitational
Final Round
5th of 13
11
at Eckerd
Final - 2OT
W, 1-0

Eckerd
Final
L, 1-0
12
vs Panther Invitational
5th of 5

vs Panther Invitational
5th of 5
13
vs Ruth's Chris Tar Heel Invitational
Round 1

vs LeMoyne Invitational
All Day

vs Ala.-Huntsville
@ Hoover, Ala.
Final
W, 3-1

vs No. 23 West Florida
@ Hoover, Ala.
Final
L, 3-1
14
vs Ruth's Chris Tar Heel Invitational
Round 2

at South Points #6
All Day

at Tampa
12:00 PM
L, 183-62

at Tampa
12:00 PM
L, 179-75

vs LeMoyne Invitational
Final Round
1st of 18

Flagler
Final
W, 4-0

vs Christian Bros.
@ Hoover, Ala.
Final
W, 3-0

No. 5 Flagler
Final
L, 2-0
15
vs Ruth's Chris Tar Heel Invitational
Final Round
16th of 18
16
17
at Palm Beach Atl.
7:00 PM
18
Saint Leo
7:00 PM

at Saint Leo
7:00 PM
19
at NCWSA National Championship
All Day

Lynn
7:00 PM
20
at NCWSA National Championship
All Day

C.L. Varner Memorial Invitational
TBA

C.L. Varner Memorial Invitational
TBA
21
vs SSC Championship

vs SSC Championship

at NCWSA National Championship
All Day

C.L. Varner Memorial Invitational
TBA

C.L. Varner Memorial Invitational
TBA

at Embry-Riddle
7:00 PM

Embry-Riddle
7:00 PM
22
C.L. Varner Memorial Invitational
TBA

C.L. Varner Memorial Invitational
TBA
23
24
Florida Tech
7:00 PM

at Florida Tech
7:00 PM
25
at Florida Tech
7:00 PM
26
Daytona State
5:30 PM
27
vs Clay Court Championship
@ Lake Wales, Fla.
TBA

Eckerd
7:00 PM
28
at SASIA Qualifier
All Day

at Lynn/Keiser
11:00 AM

at Lynn/Keiser
11:00 AM

vs Clay Court Championship
@ Lake Wales, Fla.
TBA

Saint Leo
4:00 PM
29
at SASIA Qualifier
All Day

vs Clay Court Championship
@ Lake Wales, Fla.
TBA
30
vs USF Intercollegiate
All Day

vs McDonough Cup
All Day
31
vs USF Intercollegiate
All Day

vs McDonough Cup
All Day

at Embry-Riddle
7:00 PM
1
2
3
Saint Leo
4:00 PM

Saint Leo
4:00 PM

vs FIT Clay Court Invitational
@ Melbourne, Fla.
TBA

Rhodes
5:30 PM

at Tampa
7:00 PM
4
vs NCAA South Region Championship

vs NCAA South Region Championship

Nova Southeastern
12:00 PM

Nova Southeastern
12:00 PM

vs FIT Clay Court Invitational
@ Melbourne, Fla.
TBA

at Fla. Southern
4:00 PM