Schedule

No Event
No Event
No Event
Sun Apr 10
at Georgetown Hoya Invitational
Poolesville, Md.
Wed Feb 17
vs. Eckerd Open (Feb 17-18)
@ St. Petersburg, FL
Sun Aug 21
Final
Stetson L, 1-0
Winter Park, Fla.
Thu Sep 01
Cancelled
Limestone
Fri Sep 02
7:00 PM
at Southeastern Fire Invitational Canceled
Lakeland, Fla.
Fri Sep 02
Final
vs. Ark.-Fort Smith L, 3-0
@ Anchorage, Alaska
Fri Sep 02
Final
at Alas. Anchorage L, 3-0
Sat Sep 03
at Florida Southern
Sat Sep 03
Final
vs. Wingate L, 3-0
@ Saint Leo, Fla.
Sat Sep 03
Final
vs. Westminster (Mo.) W, 3-1
@ Anchorage, Alaska
Sat Sep 03
Final
Georgian Court W, 4-0
Sat Sep 03
Final
vs. Stanislaus State W, 3-0
@ Anchorage, Alaska
Sun Sep 04
Final
vs. Young Harris W, 2-0
@ Saint Leo, Fla.
Sun Sep 04
Final - OT
Queens (N.C.) W, 3-2
Fri Sep 09
Final
vs. UC-Colo. Spgs. W, 3-1
@ Lakeland, Fla.
Fri Sep 09
Final
at West Florida W, 4-1
Fri Sep 09
Final - OT
at West Florida W, 2-1
Sat Sep 10
vs. SAISA Open (Sep 10-11)
@ Charleston, SC
Sat Sep 10
7:30 AM
at Florida Tech Invitational
Melbourne, Fla.
Sat Sep 10
Final
vs. LIU Post W, 3-2
@ Lakeland, Fla.
Sat Sep 10
Final
vs. Texas Woman's W, 3-0
@ Lakeland, Fla.
Sun Sep 11
Final
at Ala.-Huntsville W, 2-0
Sun Sep 11
Final
at Spring Hill W, 5-1
Mon Sep 12
Ross Resorts Invitational (Sep. 12-13)
Southern Pines, N.C.
Mon Sep 12
at Kiawah Island Invitational
Tue Sep 13
at Kiawah Island Invitational 1st of 8
Wed Sep 14
Final
Flagler W, 3-1
Wed Sep 14
Final - 2OT
at Embry-Riddle L, 1-0
Fri Sep 16
Final
at Florida Tech W, 3-2
Sat Sep 17
vs. South Points #2
@ St. Petersburg, FL
Sat Sep 17
7:20 AM
at Ascis Embry-Riddle Classic
Daytona Beach, Fla.
Sat Sep 17
Final
Southeastern (Fla.) W, 3-0
Sat Sep 17
Final
Embry-Riddle L, 3-1
Mon Sep 19
at Jay Jennison Cup
Tue Sep 20
at Jay Jennison Cup T4th of 17
Wed Sep 21
Final - 2OT
Tampa T, 3-3
Wed Sep 21
Final
at Tampa W, 1-0
Fri Sep 23
Final
at Saint Leo L, 3-2
Sat Sep 24
vs. South Points #3
@ Tampa, FL
Sat Sep 24
at NCWSA Eastern Regional Championship
Sat Sep 24
Final
at Tampa L, 3-0
Sat Sep 24
Final
at Florida Tech L, 1-0
Sat Sep 24
Final
Florida Tech W, 1-0
Sun Sep 25
at NCWSA Eastern Regional Championship 3rd
Wed Sep 28
Final
at Saint Leo W, 3-0
Wed Sep 28
Final
Saint Leo W, 3-1
Fri Sep 30
5:00 PM
at FLRunners.com Invitational
Titusville, Fla.
Fri Sep 30
Final
Nova Southeastern L, 3-1
Sat Oct 01
at Princeton University Invitational (Oct. 1-2)
Princeton, N.J.
Sat Oct 01
Final
Palm Beach Atl. L, 3-2
Sat Oct 01
Final - 2OT
at Eckerd T, 1-1
Wed Oct 05
Final
Fla. Southern W, 2-0
Wed Oct 05
Final
at Fla. Southern L, 4-3
Tue Oct 11
Final - 2OT
Barry W, 3-2
Thu Oct 13
at NCSWA National Championship 5th
Thu Oct 13
Final
at Palm Beach Atl. L, 3-2
Fri Oct 14
at Ruth's Chris Tar Heel Invitational (Oct. 14-16)
Chapel Hill, N.C.
Fri Oct 14
5:00 PM
at USF Invitational
Tampa, Fla.
Fri Oct 14
Final
vs. Lee L, 3-1
@ Orlando, Fla.
Fri Oct 14
Final
vs. West Ga. W, 3-0
@ Orlando, Fla.
Sat Oct 15
Final
vs. Mississippi Col. W, 3-0
@ Orlando, Fla.
Sat Oct 15
Final
at Nova Southeastern W, 4-3
Sat Oct 15
Final - 2OT
Nova Southeastern T, 1-1
Sun Oct 16
at LeMoyne Invitational
Mon Oct 17
at LeMoyne Invitational 3rd of 17
Tue Oct 18
Final
at Embry-Riddle L, 3-2
Wed Oct 19
Final - 2OT
at Lynn T, 1-1
Wed Oct 19
Final
Lynn L, 5-3
Fri Oct 21
Final
at Barry L, 3-0
Sat Oct 22
1 PM
Alumni Meet
Alfond Pool
Sat Oct 22
at Alumni Meet
Sat Oct 22
7:45 AM
at Sunshine State Conference Championship
Melbourne, Fla.
Sat Oct 22
Final
at Lynn L, 3-1
Sat Oct 22
Final
at Flagler L, 2-1
Tue Oct 25
Final - 2OT
Eckerd T, 2-2
Wed Oct 26
Final
Palm Beach Atl. W, 2-1
Fri Oct 28
4:00 PM
Saint Leo 64 - 198(L)
Alfond Pool
Fri Oct 28
at Saint Leo 68-186 (L)
Fri Oct 28
Final
Tampa L, 3-0
Sat Oct 29
vs. SAISA Co-Ed Qualifier (Oct 29-30)
@ Jacksonville, FL
Sat Oct 29
Final
Wooster W, 89-71
Sat Oct 29
Final
Saint Leo L, 3-1
Sat Oct 29
Final
at Barry L, 4-0
Sun Oct 30
Final
Embry-Riddle W, 3-0
Mon Oct 31
at Newberry Fall Invitational (Oct. 31- Nov. 1)
Elgin, S.C.
Mon Oct 31
at McDonough Cup
Tue Nov 01
at McDonough Cup 1st of 8
Tue Nov 01
Final
Florida Tech W, 3-2
Tue Nov 01
Final
Tampa W, 2-0
Fri Nov 04
Final
at Saint Leo L, 1-0
SSC Tournament Semifinals
Fri Nov 04
Final
at Palm Beach Atl. L, 3-1
Sat Nov 05
Final
at Nova Southeastern W, 3-2
Tue Nov 08
Final
Fla. Southern L, 3-1
Winter Park, FL
Fri Nov 11
Final - OT
vs. Lee W, 3-2
@ Miami Shores, Fla.
Fri Nov 11
Final
St. Michael's W, 76-63
Fri Nov 11
Final
vs. Clark Atlanta W, 69-60
@ Atlanta, Ga. SSC/SIAC Crossover
Fri Nov 11
Final
at Eckerd L, 3-1
Sat Nov 12
at Stetson Regatta
DeLand, Fla.
Sat Nov 12
11 AM
Tampa 84 - 166(L)
84 - 166(L)
Sat Nov 12
at Tampa 84-166 (L)
Sat Nov 12
Final
LeMoyne-Owen W, 72-54
Sat Nov 12
Final
at Fla. Southern L, 3-1
Lakeland, FL
Sat Nov 12
Final
at Morehouse L, 76-72
SSC/SIAC Crossover
Sun Nov 13
Final - OT
at Barry L, 2-1
Tue Nov 15
Final
Eckerd L, 3-2
Wed Nov 16
Final
at Embry-Riddle W, 92-85
Wed Nov 16
Final
at Embry-Riddle L, 60-58
Fri Nov 18
Final
P.R.-Mayaguez W, 104-79
Fri Nov 18
Final
Lynn L, 3-1
Sat Nov 19
1 PM
at Keiser 157 - 65(W)
West Palm Beach, Fla.
Sat Nov 19
at Keiser 96.5-146.5 (L)
Sat Nov 19
Final
Fla. Southern L, 63-51
Winter Park, FL
Sat Nov 19
Final
Barry W, 3-2
Mon Nov 21
Final
Fla. Southern W, 102-91
Winter Park, FL
Wed Nov 23
Final
Thomas (Ga.) W, 104-99
Fri Nov 25
Final
Webber Int'l W, 98-66
Sat Nov 26
Final
Warner W, 60-38
Wed Nov 30
Final
at Florida Tech W, 72-67
Wed Nov 30
Final
at Florida Tech L, 90-75
Sat Dec 03
1 PM
at Lynn 49 - 145(L)
Boca Raton, Fla.
Sat Dec 03
Final
Eckerd L, 77-48
Sat Dec 03
Final
Eckerd L, 82-73
Fri Dec 09
Final
Warner W, 66-64
Sat Dec 10
Final
Southeastern (Fla.) L, 82-72
Tue Dec 13
Final
Flagler W, 83-53
Thu Dec 15
Final - OT
P.R.-Rio Piedras W, 112-104
Fri Dec 16
at UT Spartan Invitational (Dec. 16-19)
Clearwater, Fla.
Fri Dec 16
at UT Spartan Invitational
Sat Dec 17
at UT Spartan Invitational
Sun Dec 18
at UT Spartan Invitational
Sun Dec 18
Final
vs. Angelo St. L, 85-80
@ Las Vegas, NV - CST
Mon Dec 19
at UT Spartan Invitational
Mon Dec 19
Final
vs. West Texas A&M L, 89-68
@ Las Vegas, NV - CST
Fri Dec 30
Final
at Barry W, 60-51
Fri Dec 30
Final
at Barry L, 90-70
Wed Jan 04
2 PM
at Indianapolis 64 - 196(L)
Ft. Lauderdale, Fla.
Wed Jan 04
2 PM
at Nova Southeastern 46 - 216(L)
Ft. Lauderdale, Fla.
Wed Jan 04
at Indianapolis 50-210 (L)
Wed Jan 04
at Nova Southeastern 47-214 (L)
Wed Jan 04
Final
Tampa L, 75-62
Wed Jan 04
Final
Tampa L, 81-73
Sat Jan 07
1 PM
Westminster 117 - 144(L)
Alfond Pool
Sat Jan 07
at Westminster 81-181 (L)
Sat Jan 07
Final
Palm Beach Atl. W, 85-54
Sat Jan 07
Final
Palm Beach Atl. W, 59-47
Wed Jan 11
Final
at Nova Southeastern L, 62-48
Wed Jan 11
Final
at Nova Southeastern L, 63-56
Sat Jan 14
Final
at Saint Leo W, 71-47
Sat Jan 14
Final
at Saint Leo W, 77-72
Wed Jan 18
Final
Lynn W, 80-55
Wed Jan 18
Final
Lynn W, 73-71
Sat Jan 21
1 PM
at Trinity 90 - 155(L)
Saint Leo, Fla.
Sat Jan 21
1 PM
at Saint Leo 80 - 168(L)
Saint Leo, Fla.
Sat Jan 21
at Saint Leo 63-187 (L)
Sat Jan 21
at Trinity 63-191 (L)
Sat Jan 21
Final
Florida Tech W, 59-50
Sat Jan 21
Final
Florida Tech W, 91-82
Wed Jan 25
Final
at Fla. Southern W, 65-63
Lakeland, FL
Wed Jan 25
Final
at Fla. Southern W, 94-88
Lakeland, FL
Sat Jan 28
1 PM
Lynn 55 - 147(L)
Alfond Pool
Sat Jan 28
Final
at Palm Beach Atl. W, 75-65
Sat Jan 28
Final
at Palm Beach Atl. W, 80-72
Wed Feb 01
Final
Embry-Riddle W, 52-50
Wed Feb 01
Final
Embry-Riddle L, 97-78
Fri Feb 03
Final
Young Harris W, 3-2
Sat Feb 04
Final
vs. West Florida L, 11-10
@ Gulf Shores, Ala.
Sat Feb 04
Final
Young Harris W, 4-1
Sat Feb 04
Final
at Eckerd W, 69-54
Sat Feb 04
Final
at Eckerd L, 93-71
Sat Feb 04
Final
vs. Ala.-Huntsville W, 8-2
@ Gulf Shores, Ala.
Sun Feb 05
Final - 8 innings
vs. North Ala. L, 1-0
@ Gulf Shores, Ala.
Sun Feb 05
Final
Young Harris W, 7-6
Sun Feb 05
Final - 5 innings
vs. Delta St. W, 9-0
@ Gulf Shores, Ala.
Wed Feb 08
Final
Nova Southeastern W, 63-59
Wed Feb 08
Final
Tampa W, 24-6
Winter Park, Fla.
Wed Feb 08
Final
Nova Southeastern W, 86-67
Fri Feb 10
Final
vs. Tiffin W, 4-2
@ Clearwater, Fla.
Fri Feb 10
Final
at Mars Hill W, 14-9
Fri Feb 10
Final
West Florida W, 4-1
Fri Feb 10
Final
vs. West Chester L, 6-4
@ Clearwater, Fla.
Sat Feb 11
Final
West Florida L, 5-1
Sat Feb 11
Final
at Lynn W, 61-50
Sat Feb 11
Final - 5 innings
vs. Wayne St. (Mich.) L, 13-1
@ Clearwater, Fla.
Sat Feb 11
Final
at Lynn W, 92-80
Sat Feb 11
Final - 6 innings
vs. Central Missouri W, 8-0
@ Clearwater, Fla.
Sun Feb 12
Final
vs. California (Pa.) W, 4-1
@ Clearwater, Fla.
Sun Feb 12
Final
at Young Harris W, 12-6
Sun Feb 12
Final
West Florida L, 20-15
Mon Feb 13
at Matlock Invitational
Tue Feb 14
at Matlock Invitational T9 of 15
Tue Feb 14
Final
Flagler L, 6-3
Wed Feb 15
Final
Flagler L, 5-4
Wed Feb 15
Final
Barry W, 66-59
Wed Feb 15
Final
Barry W, 90-85
Thu Feb 16
at Sunshine State Conference Championship (Feb. 16-19) 7th of 7 teams
Orlando, Fla.
Thu Feb 16
at Sunshine State Conference Championship
Thu Feb 16
Final
UAFS W, 9-0
Thu Feb 16
Final
Ark.-Fort Smith W, 8-1
Fri Feb 17
at Sunshine State Conference Championship
Fri Feb 17
Final
Bentley W, 7-0
Fri Feb 17
Final
Tampa W, 5-4
Sat Feb 18
at Sunshine State Conference Championship
Sat Feb 18
Final
Barry L, 9-0
Sat Feb 18
Final
at Florida Tech W, 7-2
Sat Feb 18
Final
Tampa L, 10-4
Sat Feb 18
Final
Tampa L, 7-1
Sat Feb 18
Final
at Tampa W, 65-63
Sat Feb 18
Final
Southern Conn. St. W, 4-3
Sat Feb 18
Final
at Tampa W, 88-69
Sat Feb 18
Final
Lenoir-Rhyne L, 14-12
Savannah, Ga.
Sun Feb 19
at Sunshine State Conference Championship 6th of 6
Sun Feb 19
Final
Palm Beach Atl. W, 6-3
Sun Feb 19
Final
Lindenwood (MO) L, 16-8
Sun Feb 19
Final
Bentley W, 7-6
Mon Feb 20
at Lady Moc Classic (Feb. 20-21)
Lakeland, Fla.
Fri Feb 24
Final
at West Florida L, 6-3
Fri Feb 24
Final
at Queens (N.C.) L, 6-3
Fri Feb 24
Final
Embry-Riddle (FL) W, 11-2
Fri Feb 24
Final
at Palm Beach Atl. L, 7-0
Sat Feb 25
Final
UAH W, 7-2
Sat Feb 25
Final
at Palm Beach Atl. W, 2-1
Sat Feb 25
Final
Embry-Riddle (FL) W, 7-3
Sat Feb 25
Final
Saint Leo W, 74-61
Sat Feb 25
Final
at Palm Beach Atl. L, 4-3
Sat Feb 25
Final
Saint Leo W, 82-74
Sat Feb 25
Final - 12 innings
Embry-Riddle (FL) L, 14-10
Sat Feb 25
Final
at Barry L, 9-0
Sun Feb 26
Final - OT
at Indianapolis W, 9-8
Sun Feb 26
Final
at Wingate W, 9-3
Sun Feb 26
Final - 6 innings
Kentucky St. W, 9-1
Sun Feb 26
Final
Kentucky St. W, 4-1
Wed Mar 01
Final
Saint Leo W, 5-4
Wed Mar 01
Final
Florida Tech L, 73-70
Sunshine State Conference Tournament
Wed Mar 01
Final
Lynn W, 75-73
SSC First Round
Thu Mar 02
Final
Wheeling Jesuit W, 10-9
Fri Mar 03
Final
Assumption L, 7-0
Fri Mar 03
Final
Wheeling Jesuit W, 19-5
Fri Mar 03
Final
Fla. Southern W, 8-4
Sat Mar 04
vs. South Points #2
@ Winter Park, FL
Sat Mar 04
Metro Cup
Lake Maitland
Sat Mar 04
Final
at Nova Southeastern L, 5-4
Sat Mar 04
Final
Findlay W, 7-2
Sat Mar 04
Final
Assumption W, 10-0
Sat Mar 04
Final
Fla. Southern W, 2-1
Sat Mar 04
Final
Fla. Southern W, 6-5
Sat Mar 04
Final
vs. Eckerd W, 81-70
@ Daytona Beach, Fla. SSC Tournament Semifinal
Sun Mar 05
Final
Valparaiso L, 6-1
Sun Mar 05
Final
at Lynn L, 9-0
Sun Mar 05
Final
NYIT L, 8-7
Sun Mar 05
Final
Nyack W, 9-1
Sun Mar 05
Final
vs. Palm Beach Atl. W, 71-70
@ Daytona Beach, Fla. SSC Tournament Final
Sun Mar 05
Final
Stonehill W, 16-11
Mon Mar 06
Final - 6 innings
Claflin W, 9-1
Mon Mar 06
Final
Claflin W, 7-0
Tue Mar 07
Final
Belmont L, 5-2
Winter Park, Fla.
Tue Mar 07
Final
Lander W, 5-4
Tue Mar 07
Final
Saint Anselm W, 15-2
Tue Mar 07
Final
Lander L, 4-3
Wed Mar 08
Final
Embry-Riddle W, 5-4
Wed Mar 08
Final
Concordia (N.Y.) W, 8-7
Thu Mar 09
Final
Mount Olive W, 9-2
Thu Mar 09
Final
Limestone W, 13-9
Thu Mar 09
Final
Mount Olive W, 5-2
Fri Mar 10
Final
Wayne St. (Mich.) W, 7-2
Fri Mar 10
Final
Wayne St. (Mich.) W, 7-2
Fri Mar 10
Final - 5 innings
American Int'l W, 13-5
Fri Mar 10
Final
Eckerd L, 5-3
Fri Mar 10
Final
vs. Fla. Southern W, 71-47
@ St. Petersburg, Fla. NCAA South Region Final First Round
Fri Mar 10
Final
American Int'l W, 3-0
Sat Mar 11
vs. South Points #3
@ St. Peterburg, FL
Sat Mar 11
Rollins Invitational
Lake Maitland
Sat Mar 11
Final
Eckerd L, 9-7
Sat Mar 11
Final
Queens (N.Y.) W, 6-3
Sat Mar 11
Final
Eckerd W, 9-5
Sat Mar 11
Final - OT
vs. Valdosta St. W, 89-85
@ Huntsville, Ala. NCAA DII South Region Tournament
Sat Mar 11
Final
at Eckerd W, 55-43
NCAA DII South Region Semifinal
Sun Mar 12
at Southeastern Intercollegiate
Sun Mar 12
Final
at Cal State L.A. L, 8-1
Sun Mar 12
Final
Ala.-Huntsville W, 16-5
Sun Mar 12
Final
Mount Olive L, 7-6
Sun Mar 12
Final
vs. Delta St. W, 88-61
@ Huntsville, Ala. NCAA DII South Region Tournament
Mon Mar 13
Peggy Kirk Bell Invitational (Mar. 13-14)
Winter Springs, Fla. (Tuscawilla CC)
Mon Mar 13
at Southeastern Intercollegiate
Mon Mar 13
Final
NJIT L, 5-2
Winter Park, Fla.
Mon Mar 13
Final
vs. West Florida L, 72-62
@ Saint Petersburg, Fla. NCAA South Region Final
Tue Mar 14
at Southeastern Intercollegiate T10th of 18
Tue Mar 14
Final
at UC San Diego L, 5-0
Tue Mar 14
Final
Bluefield St. W, 7-2
Tue Mar 14
Final
Kutztown W, 2-1
Tue Mar 14
Final
Seton Hill W, 9-7
Tue Mar 14
Final
at Ala.-Huntsville W, 72-68
NCAA DII South Region Championship
Tue Mar 14
Final
Kutztown L, 3-2
Wed Mar 15
Final
at Point Loma L, 6-3
Wed Mar 15
Final
Ala.-Huntsville W, 9-0
Wed Mar 15
Final
at Saint Leo W, 10-4
Wed Mar 15
Final - 6 innings
Southern N.H. W, 9-1
Wed Mar 15
Final
Southern N.H. L, 13-8
Thu Mar 16
at Augustana Spring Fling (Mar. 16-17)
Palm Desert, Calif.
Thu Mar 16
Final
at Saint Leo L, 12-3
Thu Mar 16
Final
Colorado Mesa L, 13-9
Fri Mar 17
Final
St. Mary's (Tex) L, 7-2
Fri Mar 17
Final
Saint Leo L, 4-3
Sat Mar 18
vs. South Points #4
@ Gainesville, FL
Sat Mar 18
Spring Break Race
Lake Maitland
Sat Mar 18
Final
Saint Leo L, 4-2
Sat Mar 18
Final
Belmont Abbey W, 16-3
Sat Mar 18
Final
at Eckerd L, 3-2
Sat Mar 18
Final
North Greenville W, 11-10
Sat Mar 18
Final
Saint Leo W, 6-1
Sun Mar 19
Final
at Eckerd W, 13-2
Sun Mar 19
Final
at Eckerd L, 5-2
Mon Mar 20
at GCSU Bobcat Invitational
Tue Mar 21
at GSCU Bobcat Invitational 10th of 17
Tue Mar 21
Final
West Virginia St. W, 7-2
Wed Mar 22
Postponed
Murray St. T, 0-0
Wed Mar 22
Final
vs. Fairmont St. L, 86-68
@ Sioux Falls, S.D. NCAA DII Elite Eight
Wed Mar 22
Final
Embry-Riddle L, 5-4
Fri Mar 24
Final
Lenoir-Rhyne L, 8-4
Fri Mar 24
Final
vs. Shepherd W, 16-2
@ Baltimore, Md.
Fri Mar 24
Final
Florida Tech L, 3-1
Sat Mar 25
vs. South Points #5
@ Tampa, FL
Sat Mar 25
at John Hunter Regatta
Gainesville, Ga.
Sat Mar 25
Final
Florida Tech L, 2-0
Sat Mar 25
Final
Lenoir-Rhyne W, 7-5
Sat Mar 25
Final
Florida Tech L, 6-5
Sat Mar 25
Final
at Tampa L, 18-11
Sun Mar 26
Final
vs. Grand Valley St. W, 16-10
@ Sparks, Md.
Sun Mar 26
Final - 13 innings
Lenoir-Rhyne L, 7-6
Mon Mar 27
at Buccaneer Invitational (Mar. 27-28)
Miami Lakes, Fla.
Wed Mar 29
Final
at Fla. Southern L, 5-4
Lakeland, FL
Wed Mar 29
Final
Saint Leo L, 5-4
Fri Mar 31
at FIRA Championship (Mar. 31- Apr. 1)
Sarasota, Fla.
Fri Mar 31
Final
at Lynn L, 11-2
Fri Mar 31
Final
Embry-Riddle (Fla.) W, 2-0
Sat Apr 01
at Harvard Invitational (Apr. 1-2)
Sarasota, Fla.
Sat Apr 01
Final
at Lynn W, 5-4
Sat Apr 01
Final
Embry-Riddle (Fla.) L, 5-4
Sat Apr 01
Final
Embry-Riddle (Fla.) L, 7-3
Sat Apr 01
Final
at Lynn L, 11-8
Sat Apr 01
Final
Saint Leo W, 6-4
Tue Apr 04
3:00 PM
Fla. Southern
Winter Park, FL
Wed Apr 05
Final
at Eckerd W, 9-0
Wed Apr 05
Final
at Saint Leo W, 17-7
Thu Apr 06
Final
Tampa W, 5-4
Fri Apr 07
Final
at Nova Southeastern L, 2-0
Fri Apr 07
Final
at Fla. Southern W, 11-9
Lakeland, FL
Sat Apr 08
at Knecht Cup
Princeton, N.J.
Sat Apr 08
Final
at Lynn L, 8-1
Sat Apr 08
Final - 8 innings
at Nova Southeastern W, 4-3
Sat Apr 08
Final
at Fla. Southern L, 12-1
Lakeland, FL
Sat Apr 08
Final
at Nova Southeastern L, 5-2
Sat Apr 08
Final
at Fla. Southern W, 9-1
Lakeland, FL
Sat Apr 08
Final - OT
at Lynn W, 12-11
Sun Apr 09
Final
at Palm Beach Atl. W, 5-4
Tue Apr 11
Final
Florida Tech W, 6-3
Tue Apr 11
Final
at Fla. Southern L, 18-5
Lakeland, FL
Wed Apr 12
Final
Eckerd W, 8-1
Thu Apr 13
at SIRA Championship (Apr. 13-15)
Oak Ridge, Tenn.
Thu Apr 13
Final - 8 innings
Lynn L, 5-3
Thu Apr 13
Final
Nova Southeastern W, 3-2
Thu Apr 13
Final
Lynn W, 6-5
Fri Apr 14
Final
Nova Southeastern L, 8-5
Fri Apr 14
Final - 6 innings
Lynn W, 13-5
Fri Apr 14
Final
Nova Southeastern W, 8-6
Sat Apr 15
Final
Fla. Southern W, 6-3
Winter Park, FL
Sat Apr 15
Final
Fla. Southern L, 9-8
Winter Park, FL
Sun Apr 16
Final
Lenoir-Rhyne W, 11-5
Wed Apr 19
Final
Ave Maria W, 9-4
Thu Apr 20
Final
vs. Nova Southeastern W, 5-3
@ Bradenton, FL
Thu Apr 20
Final
vs. Fla. Southern W, 5-4
@ Sunshine State Conf. Tourn. Bradenton, FL
Thu Apr 20
Final
Florida Tech L, 14-10
Fri Apr 21
Final
vs. Barry L, 5-0
@ Bradenton, FL
Fri Apr 21
Final
vs. Barry L, 6-0
@ Bradenton, Fla.
Fri Apr 21
Final - 5 innings
at Barry W, 13-3
Fri Apr 21
Final - 11 innings
Barry W, 10-9
Sat Apr 22
Final
vs. Saint Leo L, 5-1
@ Bradenton, Fla. (IMG Academy) Sunshine State Conference Tournament - Third Place Match
Sat Apr 22
Final - 12 innings
at Barry L, 13-12
Sat Apr 22
Final
at Florida Tech L, 12-8
Sat Apr 22
Final
Barry L, 6-1
Sat Apr 22
Final
vs. Fla. Southern L, 5-3
@ Sunshine State Conf. Tourn. Bradenton, FL
Sat Apr 22
Final
at Barry W, 10-5
Sat Apr 22
Final - 13 innings
Barry L, 6-5
Sun Apr 23
at Sunshine State Conference Championship (Apr. 23-25)
Winter Haven, Fla.
Sun Apr 23
at SSC Championship
Mon Apr 24
at SSC Championship
Tue Apr 25
at SSC Championship 7th of 10
Wed Apr 26
Final
at Florida Tech L, 5-1
Thu Apr 27
Final
at Florida Tech W, 8-2
Thu Apr 27
Final
at Saint Leo L, 7-0
Fri Apr 28
at Sunshine State Conference Championship
Sarasota, Fla.
Fri Apr 28
Final
at Florida Tech L, 8-1
Fri Apr 28
Final
at Florida Tech L, 19-14
Sunshine State Conference Tournament
Fri Apr 28
Final
at Saint Leo L, 12-8
Fri Apr 28
Final
at Saint Leo W, 6-3
Sat Apr 29
Final
vs. Valdosta St. L, 5-0
@ Miami Shores, Fla.
Sat May 06
Final
at Palm Beach Atl. W, 5-4
Sun May 07
Final
at Palm Beach Atl. L, 6-0
Sun May 07
Final
at Palm Beach Atl. W, 5-4
Mon May 08
at NCAA Division II Championship (May 8-11)
Birmingham, Ala.
Mon May 08
at NCAA South Super Regional (May 8-10)
Elgin, S.C.
Mon May 08
at NCAA Super Regional
Tue May 09
at NCAA Super Regional
Wed May 10
at NCAA Super Regional 19th of 20
Thu May 11
Final
at Tampa L, 9-4
Fri May 12
at Dad Vail Championships (May 12-13)
Philadelphia, Pa.
Fri May 12
Final
at Tampa L, 3-1
Fri May 12
Final
at Tampa L, 9-4
Wed May 17
at NCAA Division II National Championship (May 17-20)
Findlay, Ohio
Tue Aug 15
Final
at Stetson W, 1-0
DeLand, Fla.
Tue Aug 22
Final
Eastern Florida State L, 2-1
Fri Aug 25
Final
Daytona State T, 1-1
Fri Aug 25
Final
Eastern Florida W, 1-0
Fri Sep 01
Final
vs. No. 13 Wayne St. (Neb.) L, 3-1
@ Golden, Colo. Oredigger Volleyball Classic
Fri Sep 01
Final
vs. Mississippi Col. L, 1-0
@ Chattanooga, TN
Fri Sep 01
Final - 2OT
vs. Lees-McRae T, 3-3
@ Wingate, N.C.
Fri Sep 01
Final
vs. Colorado Mesa W, 3-0
@ Golden, Colo. Oredigger Volleyball Classic
Sat Sep 02
vs. Holloway Park Preseason Festival 5th of 5
@ Lakeland, Fla. Lakeland, Fla.
Sat Sep 02
vs. Holloway Park Preseason Festival 5th of 5
@ Lakeland, Fla. Lakeland, Fla.
Sat Sep 02
Final
vs. No. 10 Augustana (S.D.) L, 3-0
@ Golden, Colo. Oredigger Volleyball Classic
Sat Sep 02
Final
vs. No. 24 Northern St. L, 3-0
@ Golden, CO Oredigger Volleyball Classic
Sat Sep 02
Final
at No. 1 Wingate W, 2-1
Sun Sep 03
Final
at Lee W, 1-0
Fri Sep 08
Cancelled
West Florida
Sat Sep 09
Cancelled
vs. Florida Tech Invitational
@ Melbourne, Fla. Melbourne, Fla.
Sat Sep 09
Cancelled
vs. Florida Tech Invitational
@ Melbourne, Fla. Melbourne, Fla.
Sat Sep 09
Cancelled
at South Points #1
Charleston, S.C.
Sat Sep 09
Cancelled
P.R.-Mayaguez
Rollins College Invitational
Sat Sep 09
Cancelled
Minn.-Crookston
Sat Sep 09
Cancelled
Bentley
Rollins College Invitational
Sun Sep 10
Cancelled
at South Points #1
Charleston, S.C.
Sun Sep 10
Cancelled
Spring Hill
Mon Sep 11
Cancelled
vs. Ross Resorts Invitational
@ Southern Pines, N.C. Southern Pines, N.C. (Mid-Pines Golf Club)
Mon Sep 11
Cancelled
vs. Kiawah Island Invitational
@ Kiawah Island, S.C. Kiawah Island, S.C. (Osprey Point)
Tue Sep 12
Cancelled
vs. Ross Resorts Invitational
@ Southern Pines, N.C. Southern Pines, N.C. (Mid-Pines Golf Club)
Tue Sep 12
Cancelled
vs. Kiawah Island Invitational
@ Kiawah Island, S.C. Kiawah Island, S.C. (Osprey Point)
Tue Sep 12
Final
at Colo. Christian L, 1-0
Thu Sep 14
Final
vs. Colorado Mesa L, 2-1
@ Lakewood, CO
Fri Sep 15
Cancelled
vs. Embry-Riddle Invitational
@ Daytona Beach, Fla.
Fri Sep 15
Final
Florida Tech L, 3-1
Sat Sep 16
vs. Asics Embry Riddle Classic 3rd of 3
@ Daytona Beach, Fla. Daytona Beach, Fla.
Sat Sep 16
vs. Asics Embry Riddle Classic 4th of 4
@ Daytona Beach, Fla. Daytona Beach, Fla.
Sat Sep 16
Cancelled
at Florida Southern
Groveland, Fla. (Sunset Lakes)
Sat Sep 16
Cancelled
at South Points #2
St. Petersburg, Fla.
Sat Sep 16
Cancelled
vs. Embry-Riddle Invitational
@ Daytona Beach, Fla.
Sat Sep 16
Final
at Southeastern (Fla.) W, 2-1
Sat Sep 16
Final
No. 4 Palm Beach Atl. L, 3-0
Sun Sep 17
Cancelled
vs. Embry-Riddle Invitational
@ Daytona Beach, Fla.
Mon Sep 18
Cancelled
vs. Jay Jennison Cup
@ St. Augustine, Fla. St. Augustine, Fla. (Slammer & Squire)
Tue Sep 19
Cancelled
vs. Jay Jennison Cup
@ St. Augustine, Fla. St. Augustine, Fla. (Slammer & Squire)
Wed Sep 20
Final
Fla. Southern W, 1-0
Winter Park, FL
Wed Sep 20
Final
Fla. Southern W, 1-0
Fri Sep 22
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Fri Sep 22
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Fri Sep 22
Final
at No. 21 Saint Leo L, 3-1
Sat Sep 23
All Day
at South Points #3
St. Petersburg, Fla.
Sat Sep 23
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Sat Sep 23
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Sat Sep 23
4:00 PM
at Eckerd
Sat Sep 23
6:00 PM
at Barry
Sat Sep 23
7:00 PM
Barry
Sun Sep 24
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Sun Sep 24
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Mon Sep 25
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Mon Sep 25
TBA
vs. USTA/ITA South Region Championship
@ Valdosta, Ga.
Tue Sep 26
7:00 PM
Embry-Riddle
Wed Sep 27
6:00 PM
at Lynn
Wed Sep 27
7:00 PM
Lynn
Fri Sep 29
vs. FLRunners.com Invitational
@ Lakeland, Fla. Lakeland, Fla.
Fri Sep 29
vs. FLRunners.com Invitational
@ Lakeland, Fla. Lakeland, Fla.
Fri Sep 29
7:00 PM
Fla. Southern
Winter Park, FL
Sat Sep 30
All Day
vs. Princeton Invitational
@ Princeton, N.J. Princeton, N.J. (Springdale Golf Club)
Sat Sep 30
All Day
at NCWSA Eastern Regional
Groveland, Fla. (Sunset Lakes)
Sat Sep 30
All Day
at South Points #4
Gainesville, Fla.
Sat Sep 30
4:00 PM
Tampa
Sat Sep 30
7:00 PM
Nova Southeastern
Sat Sep 30
7:00 PM
at Nova Southeastern
Sun Oct 01
All Day
vs. Princeton Invitational
@ Princeton, N.J. Princeton, N.J. (Springdale Golf Club)
Sun Oct 01
All Day
at NCWSA Eastern Regional
Groveland, Fla. (Sunset Lakes)
Wed Oct 04
7:00 PM
at Tampa
Wed Oct 04
7:00 PM
Tampa
Fri Oct 06
TBA
C.L. Varner Memorial Invitational
Winter Park, Fla.
Fri Oct 06
TBA
C.L. Varner Memorial Invitational
Fri Oct 06
7:00 PM
at Barry
Sat Oct 07
vs. Disney Invitational
@ Lake Buena Vista, Fla. Lake Buena Vista, Fla.
Sat Oct 07
vs. Disney Invitational
@ Lake Buena Vista, Fla. Lake Buena Vista, Fla.
Sat Oct 07
All Day
at South Points #5
Jacksonville, Fla.
Sat Oct 07
11:00 AM
Alumni Meet
Winter Park, Fla.
Sat Oct 07
11:00 AM
Alumni Meet
Sat Oct 07
TBA
C.L. Varner Memorial Invitational
Winter Park, Fla.
Sat Oct 07
TBA
C.L. Varner Memorial Invitational
Sat Oct 07
4:00 PM
at Nova Southeastern
Sat Oct 07
7:00 PM
Palm Beach Atl.
Sat Oct 07
7:00 PM
at Palm Beach Atl.
Sun Oct 08
TBA
C.L. Varner Memorial Invitational
Winter Park, Fla.
Sun Oct 08
TBA
C.L. Varner Memorial Invitational
Mon Oct 09
All Day
vs. GolfRank Invitational
@ Palm Beach Gardens, Fla. Palm Beach Gardens, Fla. (PGA National)
Tue Oct 10
All Day
vs. GolfRank Invitational
@ Palm Beach Gardens, Fla. Palm Beach Gardens, Fla. (PGA National)
Wed Oct 11
TBA
vs. Oracle ITA National Cup Championship
@ Rome, Ga.
Wed Oct 11
7:00 PM
at Eckerd
No Event
No Event
No Event
Previous Next View Full Schedule

Additional News

Load More