Composite Calendar

February 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
30
at Embry-Riddle
Final
L, 71-66

at Embry-Riddle
Final
L, 79-73
31
1
Saint Leo
at Saint Leo
3:00 PM
73 - 132

Saint Leo
at Saint Leo
3:00 PM
78.5 - 126.5

Ark.-Fort Smith
Final
W, 7-0

Ark.-Fort Smith
Final
W, 6-1

Lenoir-Rhyne
Final
W, 5-0

at Chaminade
Postponed
2
Lynn
Lynn
12:00 PM
162 - 100

Lenoir-Rhyne
Final
L, 5-1

Saint Leo
Final
L, 53-51

Saint Leo
Final
L, 99-94

at Chaminade
Final
W, 2-1

at Chaminade
Final
W, 7-0
3
Lenoir-Rhyne
Final
W, 3-2
4
5
Tampa
Final
W, 21-16
6
State College of Florida, Manatee-Sarasota
4:00 PM

at Nova Southeastern
Final
L, 80-60

at Nova Southeastern
Final
L, 87-58
7
8
Hillsborough CC
3:30 PM

West Florida
Final
W, 9-8

Bentley
Final
W, 3-0

Bentley
Final
W, 4-1
9
Bentley
Final - 8 innings
W, 2-1

West Florida
Final
W, 4-1

Palm Beach Atl.
Final
W, 62-54

Palm Beach Atl.
Final
L, 91-80
10
West Florida
Cancelled
11
at Matlock Invitational
Rounds 1-2
12
at Matlock Invitational
Final Round
13th of 15

at Flagler
Final
W, 6-2
13
Tampa
Final
L, 67-50

Tampa
Final
L, 95-88
14
15
Bentley
Final
W, 13-5

at Barry
Final - 8 innings
W, 6-0
16
at Barry
Final
W, 5-2

Bentley
Final
W, 9-2

at Valdosta St.
1:00 PM

at Barry
Final - OT
L, 72-69

at Barry
Final
L, 6-0

at Barry
Final
L, 76-61

Westminster (UT)
Final
W, 19-1
17
Bentley
12:00 PM

SCAD
1:00 PM

Army West Point
1:00 PM
18
at Lady Moc Classic
Rounds 1-2
19
at Lady Moc Classic
Final Round
20
Bates
4:00 PM
21
at SSC Championship
All Day

at SSC Championship
All Day

Bates
3:00 PM
22
at SSC Championship
All Day

at SSC Championship
All Day

at Lenoir-Rhyne
4:00 PM

at Columbus St.
4:00 PM

at No. 5 Saint Leo
7:00 PM
23
at SSC Championship
All Day

at SSC Championship
All Day

at No. 5 Lynn
10:00 AM

at Wingate
1:00 PM

at No. 5 Saint Leo
1:00 PM

at Columbus St.
1:00 PM

Eckerd
2:00 PM

at No. 5 Saint Leo
3:00 PM

Eckerd
4:00 PM
24
at No. 8 Nova Southeastern
10:00 AM

at Young Harris
1:00 PM

at Columbus St.
1:00 PM

vs Davenport
@ USTA National Campus
6:00 PM
25
26
27
No. 6 Flagler
3:00 PM

at Florida Tech
5:30 PM

at Florida Tech
7:30 PM
28
1
at Lynn
2:30 PM

at Young Harris
4:00 PM

Tampa
6:00 PM
2
at No. 3 Lynn
10:00 AM

Tampa
1:00 PM

at Lynn
1:00 PM

Tampa
3:00 PM

at Florida Southern
5:30 PM

at Florida Southern
7:30 PM